24 Νοεμβρίου 2015
![Εικόνα για το άρθρο “ΟΛΗ Η ΠΟΛΗ, ΕΝΑ ΠΑΡΤΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ AIDS”](https://positivevoice.gr/wp-content/uploads/2015/11/28NOV_banner.jpg)
Το Σάββατο 28 Νοεμβρίου 2015, 30 καφετέριες και μπαρ στην Αθήνα και στη Θεσσαλονίκη δημιουργούν το μεγαλύτερο πάρτυ της πόλης, αφιερωμένο στην 1η Δεκεμβρίου – Παγκόσμια Ημέρα AIDS.
Οι εθελοντές της “Θετικής Φωνής” θα βρίσκονται ταυτόχρονα σε όλα τα συνεργαζόμενα μαγαζιά και θα διανέμουν δωρεάν προφυλακτικά και ενημερωτικό υλικό. Η δράση στοχεύει στην ενημέρωση και ευαισθητοποίηση του κοινού για θέματα σεξουαλικής αγωγής και υγείας και υλοποιείται με την υποστήριξη του AHF Europe, της Gilead, της GSK και του Antivirus.