22 Ιουνίου 2016
![Εικόνα για το άρθρο ““Η ΚΡΑΥΓΗ” | ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 24 ΙΟΥΝΙΟΥ ΣΤΟ ΜΕΓΑΡΟ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ”](https://positivevoice.gr/wp-content/uploads/2016/06/13450723_1045552282202709_5625492479543355994_n.jpg)
Την Παρασκευή 24 Ιουνίου, στις 8 μ.μ., σας περιμένουμε στον προαύλιο χώρο του Μεγάρου Μουσικής Θεσσαλονίκης. Η “Κραυγή” είναι ένα καλλιτεχνικό δρώμενο βασισμένο στο ποίημα του Άλεν Γκίνσμπεργκ “Το ουρλιαχτό”. Απαγγέλλει η ποιήτρια και ακτιβίστρια Σταυρούλα Γάτσου, ενώ την καλλιτεχνική επιμέλεια έχει η Μαρία Κενανίδου.
Η εκδήλωση διοργανώνεται από τη “Θετική Φωνή” και πραγματοποιείται υπό την αιγίδα του Δήμου Θεσσαλονίκης και με την υποστήριξη του Οργανισμού Μεγάρου Μουσικής Θεσσαλονίκης.