28 Νοεμβρίου 2016
![Εικόνα για το άρθρο “ΟΛΗ Η ΠΟΛΗ, ΕΝΑ ΠΑΡΤΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ AIDS”](https://positivevoice.gr/wp-content/uploads/2016/11/3Dec_banner.jpg)
Το Σάββατο 3 Δεκεμβρίου 2016, 37 καφετέριες και μπαρ στην Αθήνα και στη Θεσσαλονίκη δημιούργησαν το μεγαλύτερο πάρτυ της πόλης, αφιερωμένο στην 1η Δεκεμβρίου – Παγκόσμια Ημέρα AIDS.
Οι εθελοντές της «Θετικής Φωνής» βρίσκονταν ταυτόχρονα σε όλα τα συνεργαζόμενα μαγαζιά και θα διένειμαν δωρεάν προφυλακτικά και ενημερωτικό υλικό. Η δράση στόχευε στην ενημέρωση και ευαισθητοποίηση του κοινού για θέματα σεξουαλικής αγωγής και υγείας και υλοποιήθηκε με την υποστήριξη του AHF Europe, του Antivirus Magazine και του Gayguide.gr.